Przerażająca wizja świata bez wody - Susza Graham Masterton

 Nie jestem w stanie wyobrazić sobie świata bez wody. Często jej nie doceniamy, bo przecież jest zawsze. Wystarczy tylko odkręcić kran. Jest, była i zawsze będzie. Czy na pewno? Wystarczy trzy lata bez deszczu, albo ze znikomymi opadami. I może się stać jak w tej książce. Susza i przerażająca wizja świata bez wody!


Opis Wydawcy:

San Bernardino w Kalifornii dotyka susza w samym środku wyjątkowo upalnego lata. Skorumpowani politycy cynicznie wykorzystują sytuację dla własnych celów i odcinają wodę najuboższym dzielnicom, w których mieszkają podopieczni Martina Makepeace’a (byłego żołnierza marines, a obecnie pracownika opieki społecznej). W mieście wybuchają zamieszki, których policja nie jest w stanie opanować. Na dodatek córka Martina jest bardzo chora, a jego syn zostaje niesłusznie aresztowany za gwałt i zabójstwo. Martin nie ma wyboru i musi uciec się do drastycznych środków, żeby ratować swoją rodzinę.

W książce mamy przeraźliwą suszę, upalne lato i zdesperowanych ludzi.  Oraz polityków, którzy chcą uspokoić ludzi, nie dopuścić do zamieszek, przez kłamstwa i obietnicę puszczenia wody. Za jakiś czas. Oczywiście nie wszyscy żyją bez wody, Tylko niektóre dzielnice mają ją odciętą, te biedniejsze dzielnice. W  książce z jednej strony pokazani są ludzie biedni, którzy umierają z pragnienia, nie mogą normalnie funkcjonować. Z drugiej strony "Ci lepsi" , którzy zraszają sobie trawkę przy domu. A dodatkowo zamieszki, rozboje, niszczone sklepy i ogólnie wielki chaos. 

Głównym bohaterem jest Martin Makepeace, były żołnierz marines, a teraz pracownik opieki społecznej. Mężczyzna zrobi wszystko, żeby ratować swoją rodzinę. Przy okazji wplątuje się w przeróżne kłopoty. Z rodziną wyrusza na poszukiwanie wody. Czy w ogarniętym suszą kraju jeszcze można ją gdzieś znaleźć? 

W książce bardzo dużo się dzieje, akcja pędzi szybko, nie ma czasu na nudę. Główny bohater wzbudza sympatię i nawet to, że z każdej sytuacji znajduje wyjście, nie przeszkadza w czytaniu. Po przeczytaniu tej książki będziecie bardziej doceniać wodę i ją oszczędzać. Bo nie trzeba tak wiele, żeby świat opanować chaos. Wystarczy tylko brak wody...

Dziękuję Wydawnictwu Rebis za możliwość przeczytania tej książki. Bardzo polecam:) 

Pozdrawiam
Komentarze

:)