Kłamstwa i sekrety - recenzja + konkurs

Zapraszam na recenzję książki  "Kłamstwa i sekrety". Na końcu wpisu jest konkurs, w którym można wygrać tę książkę:) 


Filip Witkowski dostaje tajemniczy spadek od niejakiej Róży Wittelsbach. Mężczyzna nigdy nie słyszał tego nazwiska, o zmarłej nie wie nic. Jest zaskoczony, ale razem z żoną postanawiają odkryć zagadkę. Wyruszają w różne miejsca, które mogą im pomóc rozwiązać tajemnicę. Rozpoczyna się podróż do przeszłości.

Kim jest Róża Wittelsbach? 

W mroźny, styczniowy poranek 1900 roku przychodzi na świat Róża Wittelsbach, owoc miłości Niemca i Polki. Dziewczyna dorasta w majątku niedaleko Poznania. Kiedy ma 17 lat, umiera jej matka, a ona sama musi bardzo szybko dojrzeć, by pomóc załamanemu ojcu. Dwa lata później, gdy jest już jasne, że Polska wróci na mapę Europy, Róża mimo wielu wątpliwości wyjeżdża z ojcem do Berlina." Akcja w książce biegnie dwutorowo. Na początku przenosimy się do 1919 roku. Poznajemy młodziutką Różę, jej pierwszą miłość. Później akcja przenosi się do 2018 roku, do współczesności, i tam spotykamy się ze spadkobiercą Róży, Filipem. Muszę przyznać, że historia Róży bardziej mnie zainteresowała. W jej życiu działo się dużo: miłość, namiętność, tajemnice, intrygi. Kłamstw i sekretów było wiele. Chętnie przeczytałabym książkę tylko o samej Róży Wittelsbach z bardziej rozbudowaną akcją. Po pewnym czasie w książce jest duży przeskok i z roku 1919 przenosimy się do 1937 i dalej. Trochę szkoda, że autor nie rozwinął bardziej historii Róży. Niektórych wydarzeń możemy się tylko domyśleć. 

Książkę czyta się dobrze i szybko. Poznajemy piękną historię młodziutkiej dziewczyny, która była zmuszona podejmować nie łatwe decyzje. Jeśli lubicie opowieści z historia w tle, to ta książka Wam się spodoba. 

A ja mam dla Was KONKURS! Jeśli chcecie wygrać książkę to zostawcie w komentarzu chęć udziału w zabawie. I koniecznie zaobserwujcie bloga na czas konkursu, żeby nie przegapić wyników. Wygrywają dwie osoby, wyniki ogłoszę po 16 sierpnia:)  

PozdrawiamKomentarze

:)