Pamiętnik karła i Oczy królowej - nowości z wydawnictwa Rebis

 Niedawno swoje premiery miały książki "Pamiętnik karła" oraz "Oczy królowej". Po tej pierwszej wiedziałam czego mogę się spodziewać. Natomiast druga była dla mnie zagadką. Thriller historyczny zapowiadał się niezwykle ciekawie. 


 
Od wydawnictwa:

Siostry Raj – kryminalny duet w nowej odsłonie!

Nowe śledztwo niebanalnego duetu sióstr Raj!

Ledwie poznały się na pogrzebie ojca, o mały włos nie zginęły, szukając mordercy – już popadają w kolejne tarapaty.

Angelina, nie zważając na przestrogi Tycjany, bierze udział w pozornie niegroźnej maskaradzie. Prowokacja niespecjalnie się udaje i sprawy się komplikują. Umiera Nina Solis, właścicielka niemałej fortuny. Podejrzane są jej dzieci, nowy mąż i pasierb. Śmierć może wydawać się tragicznym wypadkiem, ale ofiara przeczuwała, że grozi jej niebezpieczeństwo. Siostry zmuszone są przeprowadzić śledztwo, tym bardziej że jedna z nich zostaje aresztowana. Pomaga im były policjant Jarota, który wie znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Czy cenny pamiętnik siedemnastowiecznego celebryty bardzo niskiego wzrostu może komuś pomóc? Czy rękopisy jednak płoną? Czy wygra miłość?

Po "Córce nieboszczyka" ucieszyłam się, że mogę przeczytać drugą część przygód sympatycznych sióstr Raj. Angelina i Tycjana znowu mają do rozwiązania zagadkę kryminalną. Pomaga im w tym, dobrze znany z pierwszej części, były policjant Jarota. Oczywiście ciotki Józefiny nie mogło również zabraknąć. Bardzo przyjemnie czyta się tę książkę. Lekki kryminał z poczuciem humoru. Jest zagadka, są podejrzani, jest trup i siostry Raj w akcji. Bardzo dobry kryminał, ciekawa historia, bez zbędnych, drastycznych opisów. Mam nadzieję, że pojawi się kolejna książka o przygodach sióstr Raj:) 

Od wydawnictwa:

W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu.

Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień.

Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”.

Oczy królowej to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Browna.

Książka zaczyna się dosyć mocno, drastycznym opisem rzezi hugenotów. Akcja pędzi szybko, ciągle pojawiają się nowe postacie, nazwiska. Panuje chaos i trudno się czasami w tym wszystkim połapać. Ciężko czyta się książkę, w której nie łatwo się odnaleźć, a szkoda, bo temat na książkę był rewelacyjny. Bardzo lubię  powieści historyczne, dlatego opis książki mnie zachęcił. Niestety się rozczarowałam. Mnie ta książka nie przekonała...

Dziękuję Wydawnictwu Rebis za możliwość przeczytania tych książek:)

Pozdrawiam
Komentarze

:)