Olej makowy, włącz go do swojej pielęgnacji - wpis gościnny

 Olej makowy – włącz go do swojej pielęgnacji

Włączenie oleju makowego do codziennej pielęgnacji może przynieść zaskakujące efekty. Chociaż większość osób kojarzy ten produkt wyłącznie z gotowaniem, doskonale sprawdza się on także jako alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść Tobie!

Olej makowy – przydatny nie tylko w kuchni

Wykorzystywanie oleju makowego w kuchni to popularny sposób na urozmaicenie wielu dań. Produkt ten posiada nie tylko charakterystyczny smak, ale również właściwości, które pozytywnie oddziałują na organizm. Olej makowy może zapobiegać rozwojowi miażdżycy i kamicy żółciowej. Warto zwrócić uwagę również na to, jaki wpływ na skórę ma ten surowiec. Oleje znane są z tego, że doskonale nawilżają. Nie inaczej jest w tym przypadku. Olej makowy posiada właściwości natłuszczające, dzięki czemu może dogłębnie nawilżyć skórę. Dzięki zawartości witaminy E, produkt spowalnia procesy starzenia, wygładza zmarszczki i napina cerę, więc staje się ona gładsza. Z olejem makowym tłoczonym na zimno pielęgnacja skóry może stać się bardziej skuteczna. Surowiec ten doskonale regeneruje, więc sprawdzi się także przy różnego rodzaju ranach czy otarciach.


Olej makowy – dlaczego powinien być tłoczony na zimno?

Olej makowy tłoczony na zimno będzie wykazywał zupełnie inne właściwości niż produkt, który został wytłoczony w wysokiej temperaturze. Przede wszystkim zachowa witaminy, minerały i kwasy z grupy Omega. Dzięki temu faktycznie będzie miał szansę wpłynąć na kondycję skóry. Przy wyborze oleju makowego warto zwrócić uwagę na to, czy był rafinowany. Najwięcej korzyści przynoszą bowiem oleje, które nie były rafinowane ani filtrowane. Zdecyduj się na produkt taki jak ten https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-makowy-tloczony-na-zimno/ – całkowicie naturalny i pochodzący z rodzimych pól uprawnych. Polskie surowce są godne uwagi, ponieważ dorastały na czystej glebie, pozbawionej metali ciężkich. Dobry producent będzie troszczył się o swoje ziemie, jak również o rośliny na nich rosnące. To z kolei przełoży się na smak i jakość produktu.

Komentarze

:)