Dune du Pyla

Co za dzień. Nie dość, że poniedziałek to jeszcze ciemno jak w nocy i ciągle pada. Próbuję jak tylko mogę nie dać się jesiennej depresji. Dlatego dzisiaj chcę Wam jeszcze pokazać trochę moich wakacyjnych zdjęć. I obiecuję, że to już ostatnie:)
Dziś zdjęcia z bardzo ciekawego miejsca Dune du Pyla
 
Jest to ogromna góra piachu.
Wielka wydma Piłata (fr. la Dune du Pilat) - jest największą, pod względem objętości piasku i wysokości, wydmą w Europie.
Jest położona w La Teste-de-Buch, w odległości 60 km od Bordeaux. Nazwa pochodzi od Pyla (ta z kolei od biblijnego Piłata) które jest częścią La Teste-de-Buch. Wydma składa się z około 60'000'000 piasku. Rozciąga się na długości 2,7 km (w kierunku północno-południowym) i szerokości 500 m (kierunek wschód-zachód). Ma wysokość 110 m, która stale wzrasta. Wydma również przemieszcza się w tempie 5 m/rok. Wielka wydma Piłata jest jedną z 1500 wydm w tym rejonie Francji.(http://pl.wikipedia.org/wiki/Dune_du_Pyla).

Żeby wejść na górę trzeba pokonać 151 stromych schodków. Nie polecam osobom z lękiem wysokości. Góra  jest na prawdę bardzo wysoka i  robi wrażenie.Wszędzie piasek, piasek i piasek oraz widok na ocean:))
A to już Ocean Atlantycki


Kasyno


i sklepik z pamiątkami:)
I to by było na tyle jeśli chodzi o moją francuską przygodę:))Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo słoneczka:)

3 komentarze:

  1. fajna wycieczka szczególnie w taki pochmurny dzień :))

    pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
  2. W listopadzie oglądanie takich zdjęć to jakiś sposób na jesienną chandrę:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry