Właz dachowy

 Dach jest wieńczącym elementem domu. Jest istotny nie tylko pod względem konstrukcyjnym, ale też ma ogromny wpływ na estetykę całego budynku. Mamy dachy dwuspadowe, czterospadowe, wielospadowe, jednospadowe lub całkiem płaskie. Bardzo podobają mi się wielkie okna w dachu, przez które można podziwiać niebo, a nocą patrzyć w gwiazdy. Kiedyś na jakimś blogu widziałam łazienkę na poddaszu. Można było leżeć w wannie i patrzeć wieczorem w rozgwieżdżone niebo właśnie przez wielkie okna dachowe. Ten widok robił wrażenie. Mam do remontu poddasze więc jak tylko będę miała takie możliwości to na pewno postawię na takie okna. Właz dachowy, co to takiego?

Właz dachowy pełni bardzo istotną rolę. Stosowany jest w dowolnych pomieszczeniach z dachem płaskim.  Właz dachowy  umożliwienie wejście na dach w celu jego konserwacji i może być traktowany jako wyjście awaryjne. Gdzie zamówić włazy dachowe? W profesjonalnych firmach np: https://www.gulajski.pl/. Firma służy profesjonalnym doradztwem i pomaga dobrać odpowiedni system  spełniający szereg wymogów. 

"Jako czołowy polski producent wyłazów dachowych zadbaliśmy o to, żeby każdy wyrób, jaki powstaje w naszym zakładzie posiadał certyfikaty oraz atesty, dopuszczające go do wykorzystywania w budownictwie. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r., światło przejścia wyłazu dachowego musi wynosić minimum 80 x 80 cm. Najpopularniejszym rodzajem klapy wyłazowej o takich wymiarach jest wyłaz na strych. Na specjalne życzenie Klienta możemy oczywiście wykonać wersję w dowolnym rozmiarze." 

Pozdrawiam


#współpraca

Komentarze

:)