Książkowe nowości z Wydawnictwa MG

 Już nie raz pisałam, że mam słabość do ładnych okładek. Ładna okładka książki przyciąga mnie jak magnes. Dlatego tak lubię książki z Wydawnictwa MG. Za te piękne wydania i za treści tam pochowane:) Dzisiaj trzy nowości oczywiście w pięknych okładkach:)


Róża w rozkwicie:

Dwudziestoletnia Rose wraz z wujem Alecem i przyjaciółką Phebe wraca z podróży dookoła świata. W domu czekają na nią stęsknieni kuzyni. Czterej najstarsi z nich – Archie, Charlie, Mac i Steve – są już mężczyznami, którzy szukają swojego powołania i zaczynają rozglądać się za towarzyszkami życia. Młodzi ludzie ze zdumieniem odkrywają, że ich dziecięce relacje będą musiały ulec przewartościowaniu. Tymczasem Rose ceni sobie niezależność i ma pomysł na życie, który niekoniecznie zakłada zamążpójście.

To kontynuacja książki Ośmioro kuzynów. Książka jest w twardej okładce, w środku ilustracje. Piękna i wartościowa książka, tak jak pozostałe książki tej autorki. Warto mieć je w swojej biblioteczce:)


Złota królowa:

W czasach gdy niewiasta odbywa jedną podróż w życiu albo do nowo poślubionego mężczyzny, albo do klasztoru, ona zwiedza Akwizgran, Marburg, Pragę, bywa w Neapolu, bawi w Tyrolu, a Rzym wita ją jak cesarzową. 

W świecie, gdzie królowie drżą przed papieżem i cesarzem, ona jednemu jawnie grozi, a drugiego regularnie strofuje. 

Elżbieta zna smak miłości, żałoby, straty i porażki, ale i moc największych ludzkich namiętności: pieniędzy i władzy. Nie dziwne więc, że dokonuje niemożliwego – zagnieżdża na Wawelu nową dynastię i królem Polski czyni niewiastę. 

Kim zatem była Elżbieta Łokietkówna, córka Władysława Łokietka, siostra Kazimierza Wielkiego, królowa Węgier, babka Jadwigi Andegaweńskiej, najpotężniejsza Polka w dziejach, o której wciąż milczą podręczniki?

Oto kolejna próba opowiedzenia losów wielkich kobiet zapomnianych przez historię.


Nikt tak nie umie przekazać historii jak Dorota Pająk - Puda w swoich opowiadaniach historycznych. 
Uwielbiam książki tej autorki, są tak ciekawie napisane, jakby same postacie historyczne nam swoje życie opowiadały. Była już Matka Jagiellonów, Sonka - ostatnia żona Jagiełły. Teraz czas na Elżbietę Łokietkównę. Wszystkie książki bardzo polecam:)


Alicja w krainie czarów 

Baśniowa opowieść o przygodach Alicji w Krainie Czarów powstała w gorące lipcowe popołudnie 1862 roku, kiedy to podczas przejażdżki łódką po Tamizie Lewis Carroll, wykładowca matematyki w Oxfordzie i autor poważnych książek matematycznych, opowiedział ją małej Alicji i jej dwóm siostrom. I właśnie ta opowieść, a nie prace naukowe, przyniosła pisarzowi światową sławę. Zachęcony ogromnym powodzeniem książki Carroll kilka lat później napisał drugą część opowieści pt. Alicja po drugiej stronie lustra

Alicja w Krainie Czarów jest utworem szczególnym. Nie przedstawia świata takim, jakim go widzimy na co dzień, lecz ukazuje go we śnie bohaterki, a snem, jak dobrze wiecie, rządzą odmienne prawa. Toteż w książce znane fragmenty rzeczywistości układają się w całkiem nowe, często nonsensowne całości, a postaci prawdziwe, przemieszane z fantastycznymi, wyglądają i zachowują się inaczej niż w życiu.

I jeszcze jedna uwaga: Alicja w Krainie Czarów należy do tych książek, do których warto wracać. Raz odczytacie ją jako dziwną baśń, pełną niezwykłych, zaskakujących wydarzeń, ale przy kolejnej lekturze ukaże się wam wiele nowych treści. Każdego jednak czytelnika zawsze zdumiewać będzie bogactwo fantazji i pomysłowości autora, każdy też podda się urokowi jego niepowtarzalnego humoru. 


To taka wisienka na torcie, bo kto z nas nie czytał Alicji albo chociaż o niej nie słyszał? 
Książka zachwyca swoim wyglądam, pięknym wydaniem. W środku ma kolorowe ilustracje. Książka dla dzieci, ale nie tylko. Może być ciekawym prezentem, a jej obecność na półkach obowiązkowa:) 



Którą z książek najchętniej przygarnęlibyście do swojej biblioteczki? 

Pozdrawiam



Komentarze

SEJF

:)