Piękna i bestia w książce "Piękne blizny"

  Życie to nie film Disneya. Happy end nie jest gwarantowany, a bestia nie zmienia się w księcia. Czasem jednak prawdziwe scenariusze potrafią być zdecydowanie bardziej zaskakujące.

  "Piękne blizny" z księgarni Tania Książka

Duży tajemniczy zamek, służba. Wiecznie nieobecna i obojętna matka, nieobecny, schowany przed światem ojciec. I mały pięcioletni chłopiec spragniony miłości rodziców. Do takiego domu wkracza pełna energii i pomysłów Charlotte jako opiekunka małego Zackaryego. 

Brett chowa się przed światem. Blizny po wypadku szpecą jego twarz. Żona odwróciła się od niego, pięcioletni syn nie może nawet spojrzeć na niego bez strachu. Mężczyzna wycofał się z życia, zamknięty w swojej części zamku. Chociaż kocha swojego syna i bardzo za nim tęskni, nie spędza z nim czasu, nie chce przestraszyć chłopca. 

Czy Charlotte uda się doprowadzić do spotkania ojca z synem? I czy można zakochać się od pierwszego usłyszenia i pierwszej rozmowy przez interkom? 


Książka to połączenie Niani w Nowym Jorku z bajką Piękna i bestia. I tak właśnie bajkowo i nierealnie w tej książce jest. Tajemniczy mężczyzna o pięknym głosie chowający się przed światem z maską na twarzy. Piękna młoda opiekunka, która przejęła się losem małego chłopca i zakochała w glosie jego taty. I piękny, tajemniczy zamek. 

Książkę czyta się bardzo szybko, a historia nie jest długa i oczywiście zakończenie można przewidzieć. Nie wiemy dużo o głównych bohaterach, nie znamy dobrze ich przeszłości. Jakie mieli życie zanim się poznali. Najważniejsze w książce jest tu i teraz. I troszkę mi brakowało tego rozwinięcia, zapoznanie się bliżej z bohaterami, poznanie ich charakterów. 

Opowieść jest trochę bajkowa, oderwana od rzeczywistości. Wszystko dzieje się, według mnie, zdecydowanie za szybko. Książka niezobowiązująca, idealna na jeden jesienny wieczór. Główne przesłanie: najważniejsze piękno to jest to, które mamy w środku. Piękno zewnętrzne jest zdecydowanie nie trwałe i nie jest dane raz na zawsze. 

Więcej podobnych książek znajdziecie w dziale Nowości w księgarni Tania Książka

Pozdrawiam
Komentarze

:)