Niedawne premiery w Wydawnictwie Rebis

 Trzy książki, całkowicie różne, a myślę, że warto zwrócić na nie uwagę. Każdy znajdzie coś dla siebie:)


"Diament śmierci"

Historia cenionego znawcy diamentów, który, złapany w sieć oszustw i intryg, próbuje odkryć sekrety najdroższego diamentu na świecie

Kiedy na szyi żony kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych niespodziewanie pojawia się unikatowy diament zwany Rosyjskim Różem, Alex Turner z wydziału śledczego Departamentu Skarbu, były agent CIA, odkrywa, że wpadł jak mucha w pajęczą sieć. Taki diament zawsze kryje jakiś sekret, ale sieć tajemnic oplatająca Róż jest bardziej zawikłana, niż Alex mógł sobie wyobrazić.

Stara się dociec, dlaczego zdradziła go tajemnicza rosyjska podwójna agentka, a diament znalazł się na drodze wiodącej do Białego Domu. Gdziekolwiek bowiem trafia Rosyjski Róż, podążają za nim tajemnice, mistyfikacja i śmierć.

W książce dzieje się dużo. Akcje trzymają w napięciu, a książkę dobrze się czyta. Kto lubi książki akcji na pewno będzie zadowolony:) 



"Dar"

W życiu nie chodzi o to, co nam się przytrafia, tylko o to, co postanowimy z tym zrobić

Wszyscy mierzymy się z cierpieniem – smutkiem, stratą, rozpaczą, strachem, niepewnością, porażkami. Ale mamy też wybór: w obliczu traumy lub trudności możemy się poddać albo przeżywać każdą chwilę jak dar.

Doktor Edith Eger, wybitna psychoterapeutka i jedna z osób ocalonych z Holokaustu, dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami z obozów koncentracyjnych i pracuje z weteranami wojennymi, żołnierzami oraz ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej. Mieszka w La Jolla w stanie Kalifornia. Jest autorką Wyboru, bestsellera “New York Timesa”.


Książka dla tych, co lubią poradniki. Napisana przez osobę, która przeżyła Holokaust. Która podniosła się po traumatycznych przeżyciach i teraz pomaga innym. W książce jest dużo przeróżnych historii pacjentów autorki. Miałam nadzieję, że autorka napisze więcej o swoim życiu w obozie, w czasie wojny. Ale tego było bardzo mało, najwięcej napisała o swoim życiu po wojnie, jak sobie poradziła z wojenną traumą. Ciekawa, życiowa i mądra książka. 



"Nietypowy mundurowy" 

Niektórzy funkcjonariusze mają... futro, cztery łapy i znakomity węch

„Cisi bohaterowie. Szukają zaginionych, tropią przestępców, uniemożliwiają przemyt, znajdują narkotyki i broń. Pilnują porządku, bronią opiekunów. Robią to za przysłowiową miskę zupy, choć w tym przypadku trafniej będzie powiedzieć: za możliwość pobawienia się piłeczką i dobre słowo przewodnika. Pracują, chociaż nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Są. Warto je zauważyć”.

Psy towarzyszą ludziom we wszystkich służbach mundurowych: od Policji, przez Straż Graniczną, Straż Pożarną, po wojsko. Razem z opiekunem tworzą niezastąpiony, skuteczny duet. W tej książce można znaleźć mnóstwo ciekawostek związanych z psią pracą w różnych służbach, a przede wszystkim prawdziwe, niesamowite historie przewodników i ich czworonożnych partnerów.


Książka dla miłośników psów, do których ja się zaliczam. Opis historii psów i ich przewodników. Wiele historii, wiele psich bohaterów. Historie smutne, wzruszające, ale też takie, które wywołają uśmiech na twarzy. Polecam, bardzo dobrze się czyta:)


Która książka przykuła Waszą uwagę?

Pozdrawiam




Komentarze

SEJF

:)