Oświetlenie LED- zalety użytkowania

Oświetlenie LED cieszy się dużą popularnością. I nic dziwnego, ponieważ posiada wiele zalet. Główną zaleta to energooszczędność i ekologia. Diody LED nie zawierają rtęci, dzięki nim możemy obniżyć nasze rachunki za prąd. Kolejna duża zaleta to wygląd np. lampy wiszące mają przeróżne kształty i łatwo dopasowują się do każdego wnętrza.
W gabinecie, jadalni, a nawet w salonie takie lampy sprawdzą się znakomicie i nadają wnętrzom uroku.
Kolejna zaleta to długi czas użytkowania i znacznie większa odporność na uszkodzenia. Takie oświetlenia natychmiast zaczyna świecić pełną mocą i tak samo szybko gaśnie. Emituje bardzo małą ilość ciepła w kierunku przedmiotu oświetlanego.
Żarówki LED nie emitują promieniowania ultrafioletowego ani podczerwonego.
Takich zalet można wymieniać jeszcze więcej. 
A wady? Chyba największa wada to jest ich cena. Koszt zakupy takiego urządzenia jest nie mały. Biorąc jednak pod uwagę całkowity koszt utrzymania urządzenia w trakcie jego życia, to system diodowy jest tańszy ze względu na niższe zużycie energii oraz niższe koszty naprawy. 

wpis powstał dzięki współpracy ze sklepem lampy.pl

3 komentarze:

  1. Oświetlenie gra dużą rolę w wyglądzie naszego mieszkanka, a nawet wpływa na nastrój :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam dość tych żarówek - ponad rok mam je wszędzie w domu - wzrok się pogorszył paskudnie - wolę zwykłe chyba żarówy - W Nowym 2016 Roku życzę ci kochana – dużo zdrówka, pomyślnosci oraz nieustającej weny twórczej – buziaki ślę Marii

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja niestety wynajmuję mieszkanie i nie zwracam na to większej uwagi, ale przy robieniu zdjęć używam lampy pierścieniowej i softboxa, więc zgadzam się z tym, ze swiatlo ma duze znaczenie

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry