Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Lubię czytać wakacyjne powieści właśnie w tym wakacyjnym czasie. Lubię też czytać takie powieści kiedy na dworze śnieg i mróz albo jesienna plucha. Jednym słowy, lubię czytać takie powieści zawsze. I taka wakacyjna powieść właśnie za mną. "Ludzie, których spotykamy na wakacjach" z księgarni Tania Książka. 


Poppy ma w życiu wszystko. Popularny blog, wymarzona praca, stabilność finansowa i podróże po całym świecie. Jednak to nie daje jej szczęścia. Dziewczyna czuje się nieszczęśliwa. Ma też przyjaciela Alexa, z którym co roku wyjeżdża na wakacyjny tydzień. Chociaż mieszkają daleko od siebie i w ciągu roku nie mają okazji żeby się spotykać to ten jeden wakacyjny tydzień należy tylko do nich. W życiu układa im się różnie, zmieniają partnerów, pracę, ale jedno jest niezmienne, ten jeden jedyny tydzień. Wtedy są razem. Ale czy przyjaźń tak na prawdę im wystarcza?

Książka jest na tyle przewidywalna, że możemy się domyśleć zakończenia. Jednak ten fakt nie psuje nam radości z czytania. Powieść przypominała mi trochę książkę "Jeden dzień". Tam bohaterowie spotykali się w jeden dzień w roku. Tutaj w jeden tydzień na wakacje. 

Akcja książki dzieje się w te wakacje, ale też zostajemy przeniesieni w czasie i poznajemy inne wakacje bohaterów. Dzięki temu możemy ich lepiej poznać, zrozumieć ich postępowanie i podpatrzeć ich przyjaźń. Czasami tylko w trakcie czytania gubiłam się i zastanawiałam, na których wakacjach jestem.

W książce jest dużo dialogów i to przeważnie rozmów między Aleksem i Poppy. Czasami te rozmowy były nurzące, tak o wszystkim i o niczym. To taki minus tej powieści. Ogólnie książkę oceniam na plus i dobrze się przy niej bawiłam. Ciekawa lektura na wakacje i do zabrania na wakacyjny wyjazd.

Więcej ciekawych książek na wakacje znajdziecie w księgarni Tania Książka w dziale Nowości.


PozdrawiamKomentarze

:)