Brat mojego męża

 Książki pani Danki Braun mogę brać w ciemno. W każdej autorka potrafi zaskoczyć, zmylić czytelnika. Te książki trudno odłożyć i chce się jak najszybciej przeczytać, a później jednak szkoda, że to już koniec. Dokładnie tak było w przypadku i tej powieści. Już sam opis mocno intryguje:)


Diana traci męża Pawła w wypadku samochodowym. Trudno jej na nowo ułożyć sobie życie. Jest samotną matką, ma dwoje małych dzieci. Teraz musi utrzymać swoją rodzinę, a pomaga jej w tym zamożny teść. Pół roku po śmierci męża kobieta przeżywa szok na widok mężczyzny, który jest dokładnie taki sam jak Paweł. Okazuje się, że to jego brat bliźniak Piotr, który przez jedenaście lat przebywał za granicą. Teraz postanowił wrócić do kraju. Diana i Piotr zaprzyjaźniają się, ale dziewczyna zaczyna podejrzewać, że to nie Paweł, ale jego brat spoczywa w trumnie. Policja wznawia śledztwo w sprawie śmierci Pawła, a Piotr wynajmuje detektywa Marka Bieglera. Jak na prawdę było ze śmiercią Pawła? Nieszczęśliwy wypadek czy zamierzone działanie? 

Muszę przyznać, że książka co krok zaskakuje. I nic nie jest takie jakie się wydaje. Piotr i Paweł. Kto jest kim? Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości. Bliźniaki latami prowadzili pewną grę, która w końcu doprowadza do tragedii. Czy po tym wszystkim czego dowie się Diana, może jeszcze ułożyć sobie życie i zaufać kolejnemu bliźniakowi? 

Ależ ta książka była dobra, nie można było się od niej oderwać. Zaczyna się spokojnie, ale z karki na kartkę akcja przyśpiesza. Tajemnica, śledztwo. Morderstwo? I miłość, która rodzi się w niesprzyjających warunkach. Bardzo polecam. A wydawnictwu Prozami dziękuję za możliwość przeczytania książki:)

PozdrawiamKomentarze

:)