Pieprz i sól

 Z twórczością autorki spotkałam się po raz pierwszy. Wcześniej nie miałam okazji przeczytać nic spod jej pióra. Czy to spotkanie było udane? Pieprz i sól z księgarni Tania Książka


Gaja Strzelczyk zostaje poddana pewnej próbie, czy wyjdzie z niej zwycięsko? To kobieta o odważnych marzeniach, silna, starająca się trzymać zawsze wszystkich i wszystko na dystans, chociaż w swoim otoczeniu ma tylko jedną osobę, której bezgranicznie ufa. Na co dzień mało analizuje, od razu działa. Ktoś chce wykopać pod nią dołek, aby spadła z piedestału cenionych osób.

Na swojej drodze spotyka na pozór dwóch identycznych mężczyzn, lecz różnią się od siebie niczym ogień i woda. Czy obu będzie traktować obcesowo, przedmiotowo i wykorzystywać bez wyrzutów sumienia? Czy w końcu trafi w nią strzała Amora, a jeśli tak, to czy to zauważy i podda się buzującym w niej emocjom? Co wybierze? Wyrachowaną namiętność, podniecające niebezpieczeństwo czy może żarliwą miłość?


Na początku myślała, że nie polubię głównej bohaterki. Że książkę po pierwszych rozdziałach odłożę na półkę. Nie mogę stwierdzić, że ją polubiłam, ale książkę dało się czytać. Autorka ma lekki styl dzięki czemu szybko się czyta. Gaja nie lubi związków, nie jest romantyczna, nie lubi kwiatów. Ale lubi znajdywać się w łóżkach przystojnych mężczyzn. I przez to sama trafia w pułapkę swych namiętności. Uwikłała się w dwie relacje. Który mężczyzna jest godny jej uwagi?

Akcja toczy się głównie obok jednego wątku. Gaja i jej rozterki, jej fantazje i nieposkromiony temperament. O miłości nie ma  mowy, Gaja raczej nie wie czym jest miłość. Ponad połowa książki to właśnie relacje kobiety z dwoma mężczyznami. Dopiero później jest nadzieja, że coś się zmieni, że pojawi się jakaś tajemnica. I czekałam na ten moment, który znalazłam dopiero na ostatniej kartce. Tutaj autorka zaskoczyła i raptownie historia się urywa. I nie wiem, czy będzie ciąg dalszy czy to już po prostu koniec. Gdyby autorka poszła wcześniej tym wątkiem, który pojawił się na ostatniej stronie, książka byłaby dużo ciekawsza. 

Więcej ciekawych książek znajdziecie w dziale Nowości w księgarni Tania Książka

PozdrawiamWspółpraca z Tania Książka. 

Komentarze

:)