Nowości z Wydawnictwa Rebis

 Dzisiaj trzy książki, które ukazały się niedawno nakładem Wydawnictwa Rebis. Trzy książki, na które warto zwrócić uwagę:)


Rok 1984 - kultowa książka George Orwella. Ta książka wpadła mi w ręce dawno temu. Przeczytałam ją jeszcze jako nastolatka. Wiele rzeczy mnie przerażało, dużo nie rozumiałam. Ale taki świat przedstawiony w powieści był nie do zaakceptowania. Teraz wiem, że wszystko jest możliwe. Po latach znowu wróciłam do tej książki i odkryłam ją na nowo. A teraz mam nowiutki egzemplarz, w nowym tłumaczeniu. 

Złowroga wizja świata, w którym nie ma osobistej wolności, kłamstwa zastępują prawdę, a niepoprawna politycznie myśl jest najsurowiej karaną zbrodnią. Rok 1984, cierń w boku komunizmu oraz innych totalitaryzmów, to lustro, w którym i dziś mogą się przejrzeć fanatyczni naprawiacze ludzkości.



Moja misja wojenna - książka dla tych, co lubią tematykę związaną z II wojną światową. A najlepsze historie pisze samo życie, więc na pewno ta lektura Was zainteresuje. Kim była główna bohaterka?

Hrabina Klementyna Mańkowska była spokrewniona z najznamienitszymi polskimi rodami. Wyrzucona przez Niemców w grudniu 1939 roku z pałacu w Winnogórze, uciekła z dziećmi z transportu i trafiła do Warszawy. Tam wstąpiła do wciąż jeszcze owianej aurą tajemnicy organizacji Muszkieterów. Dzięki swoim kontaktom, także z arystokratami niemieckimi, oraz „aryjskiej” urodzie, już wkrótce zaczęła zdobywać bezcenne informacje wywiadowcze. W czerwcu 1940 roku zamieszkała na wyspie Noirmoutier na wybrzeżu Atlantyku. Pracując w niemieckiej komendanturze, dostarczała Muszkieterom dalsze bezcenne materiały, m.in. o planie „Barbarossa”. Po dłuższej obserwacji skontaktował się z nią wysoki rangą przedstawiciel Abwehry – Mańkowska przypuszczała, że był to sam Canaris – by przekazała aliantom informację o opozycji wobec Hitlera. Gdy po wielu perypetiach Mańkowska dotarła do Londynu, musiała stawić czoło nowym niebezpieczeństwom: Anglicy podejrzewali, że jest agentką Abwehry, a generał Sosnkowski ostrzegł, że może paść ofiarą zamachu II Oddziału AK.


Lady Baba Jaga - książka dla miłośników Jagi Hupało. Ciekawie napisana z perspektywy kilku osób, artystów, celebrytów, którzy mieli okazję poznać Jagę. Ona sama opowiada nam swoje dzieciństwo, pokazuje drogę, jaką musiała przejść, żeby dojść do tego miejsca, w którym właśnie jest. Poznamy jej ścieżkę kariery, ale też opowie czytelnikom coś na temat mężczyzn jej życia. W książce jest bardzo dużo różnych zdjęć z sesji, ciekawe i intrygujące. 

Stylistka fryzur, artystka, pionierka niezależnego biznesu. W latach transformacji jej cięcie przeobrażało Polki w istoty nowoczesne, wzmacniało w nich wolę przetrwania.

Od ćwierćwiecza jej fryzury są znakiem jakości stylu i mody w Polsce. Oglądamy je w operze, w teatrach, w filmie, na dyplomowych pokazach studentów wydziału mody warszawskiej ASP.

Jaga urodziła się w Ziemi Kłodzkiej, w pół drogi między Kłodzkiem a Nową Rudą. „Praca, praca, praca, nauka, nauka, nauka i dużo modlenia się” – tak jej siostra streszcza matczyne wychowanie. Mistyczne uniesienia Jagi przy muzyce organów w kościele Świętego Jerzego w Wojborzu przemieniły się w zachwyt nastolatki nad muzyką Depeche Mode, Velvet Underground i Duran Duran. Od pracy i nauki nie odstąpiła nigdy



Trzy propozycje od Wydawnictwa Rebis. Która książka Was zaciekawiła? 

Pozdrawiam




Komentarze

SEJF

:)