Czas gniewu - drugi tom Jaśminowej Sagi

 Pierwsza część Jaśminowej Sagi mnie pochłonęła dlatego z przyjemnością wzięłam się za czytanie  drugiej części. Tym razem przenosimy się do Gdańska w trudne lata 1939-1968. 


"Czas gniewu" opisuje dalsze losy bohaterów. Historia rozpoczyna się w 1939 roku od wybuchu wojny. Trzy siostry muszą sobie radzić w tych najtrudniejszych czasach. Zostają rozdzielone z mężami, synami. Ich uporządkowany świat dosłownie staje na głowie. Mąż Julii idzie na front, jej syn również. Mąż Stasi jako Żyd zostaje aresztowany i zesłany do obozu. Na początku wojny Stasia rodzi córeczkę, ale traci syna. Katarzyna stara się ułożyć życie w okupowanej Warszawie i zawiera papierowe małżeństwo z pisarzem Zygmuntem. Bohaterowie przeżywają tragedie, rozstania, strach i wszelkie trudy wojny. Kobiety nie wiedzą, co stało się z ich mężczyznami, czy jeszcze kiedykolwiek uda im się spotkać? Jak siostry przetrwają ten trudny czas? 

Książkę, chociaż liczy prawie 600 stron, bardzo szybko się czyta, a historia porywa od pierwszej strony. Bardzo dużo się dzieje, akcja pędzi szybko i nie raz autorka zaskoczy czytelnika. To piękna powieść o marzeniach, miłości i śmierci. A także o rodzinnych tajemnicach. Zakończenie sprawia, że od razu chce się sięgnąć po trzecią, ostatnią część sagi, co też zrobiłam. 

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Poradnia K, za możliwość przeczytania tej sagi:)

Pozdrawiam  

Komentarze

:)