Dochód pasywny - sposoby na taki zarobek

Czym jest dochód pasywny? Definicja mówi, że jest to okresowy dochód bez stałego zaangażowania własnej pracy. Czyli, raz wykonana praca przynosi nam korzyści finansowe, bez względu na to, czy wykonujemy ją nadal. A najprościej : Zarabiasz kiedy śpisz:) Ładnie to wygląda w teorii, a jak jest lub może być w praktyce? Na czym można zarobić?
Jest kilka sposobów.

- jak masz bloga możesz zarabiać pasywnie. Na przykład: dodajesz na bloga reklamy, czytelnicy w nie klikają, a ty się bogacisz. W praktyce nie wygląda to tak różowo, raczej nie przepadamy za reklamami, szczególnie za wyskakującymi, a już na pewno mało osób w nie klika. Ale jak masz duży ruch na blogu to można troszkę zarobić.
Można też na blogu dołączyć banery jakiegoś sklepu, oferującego program partnerski. Jeśli ktoś z Twojego bloga wejdzie do sklepu i zrobi w nim zakupy, ty masz jakiś procent ze sprzedaży.

                        

- możesz założyć swój sklep internetowy np. na platformie Cupsell. Ty tylko projektujesz swoje wzory na produktach oferowanych przez platformę. Raz poświęcasz swój czas, a sklep będzie sobie sam zarabiał. Więcej, jak to wszystko wygląda napisałam tutaj.- możesz projektować szablony na bloga, albo stworzyć własnego ebooka.

- Ciekawym rozwiązaniem jest też marketing sieciowy. Jeśli rozwiniesz sieć dystrybutorów, to będziesz otrzymywać prowizję od sprzedanych przez nich produktów. Takie możliwości daje miedzy innymi firma Avon albo Oriflame

- kolejny sposób to bilbordy reklamowe, które mogą stać np w twoim ogródku:)

- można też wynajmować garaż, magazyn, samochód albo mieszkanie.
Jeśli masz trochę odłożonej gotówki i chcesz ją mądrze zainwestować to warto pomyśleć o kupnie mieszkania pod wynajem np. tutaj http://apartamentywielicka.pl/ .Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego mieszkania? Na pewno pierwsze na co patrzymy to cena, jeśli jest okazja to warto przemyśleć taki zakup. Kolejną ważna kwestią jest lokalizacja. Czy w pobliżu mieszkania jest przedszkole, szkoła, sklepy, przychodnia, przystanek autobusowy itp. Jeśli już kupiliśmy mieszkanie to warto dobrze się zastanowić komu je wynajmiemy. Istnieje wiele przypadków zdewastowanych mieszkań przez lokatorów albo lokatorów nie płacących czynszów. Jak już mamy kupione mieszkanie pod wynajem, zaufane osoby, którym to mieszkanie wynajmujemy, to możemy cieszyć się comiesięcznymi dochodami z wynajmu.

Co myślicie o takim dochodzie pasywnym? Może macie jakieś inne pomysły? Piszcie, pozdrawiam

 

wpis sponsorowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry