Czy za błędy fryzjerskie należy nam się odszkodowanie?

Pewna mieszkanka Irlandii postanowiła iść do fryzjera przed komunią córki. Po nałożeniu farby poczuła silne pieczenie skóry głowy. Fryzjer po pewnym czasie zmył farbę i zapewnił, że jest wszystko w porządku. Klientka zapłaciła i poszła do domu. Jednak pieczenie nie ustało. Na dodatek pojawiły się pęcherze i krwawiące rany, a z tyłu głowy nawet łysina. Kobieta podała salon do sądu i otrzymała 12500 euro odszkodowania wraz z pokryciem kosztów sądowych. Cała historia jest TUTAJ.

W Gdańsku klientka pewnego salonu wyszła od fryzjera ze spalonymi włosami. "Włosy fruwały po całym mieszkaniu, napuszyły się, a końcówki były spalone" - mówi poszkodowana. Sprawa trafiła do sądu i kobieta otrzymała 10 tyś odszkodowania za spalone włosy i uszczerbek na zdrowiu. Więcej możecie przeczytać TUTAJ

To tylko dwie przykładowe historie, ale takich zdarzeń jest więcej. Kiedy możemy reklamować usługę fryzjerską?


 Z fryzjerem zawieramy umowę o dzieło. Ma on za zadanie wykonać określone prace, a rezultat ma być zgodny z naszymi oczekiwaniami. My oczywiście zobowiązujemy się za taką usługę zapłacić. Taką usługę możemy reklamować wtedy, kiedy efekt pracy fryzjera jest odmienny od naszych założeń np: fryzjer za mocno skrócił włosy ( tak jak mi rok temu) albo zastosował inną farbę niż wybraliśmy.  Inna sprawa, jeśli dajemy fryzjerowi wolną rękę, nie umawialiśmy się z nim na konkretną fryzurę, czy kolor, a po wykonanej pracy efekt nam się nie podoba. Jest to nasze subiektywne odczucie dlatego nie możemy mieć żadnych roszczeń do fryzjera. Np. jeśli ja zgodziłabym się na ten blond, który mi fryzjerka zaproponowała, a po skończeniu koloryzacji efekt by mi się nie podobał, nie mogłabym mieć żadnych pretensji. Tak chciałam, fryzjerka wykonała. Wywiad z ekspertem na temat reklamacji usług fryzjerskich przeczytacie tutaj.

Jak odzyskać odszkodowanie? Najlepiej polecić to specjalistom, którzy zajmą się wszystkim. Pomoc prawna w takim przypadku jest jak najbardziej wskazana:)

Mieliście nieprzyjemne historie z fryzjerami? A może ktoś z Waszych znajomych musiał starać się o odszkodowanie?

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry