wiewiórka.pl czyli jak zarobić na recyklingu

Staram się żyć EKO chociaż nie zawsze mi to wychodzi. Idąc na zakupy zabieram torby wielokrotnego użytku, a jak już jestem zmuszona kupić jednorazówkę to wykorzystuję ją ponownie np. jako worek na śmieci. Ubrań, które są w dobrym stanie, nigdy nie wyrzucam. Pakuję w worki i oddaję do różnych fundacji. Drażni mnie jak ludzie śmiecą na ulicach, a na widok worków śmieci w lesie ogarnia mnie złość. Segregacja śmieci również jest dla mnie ważna i uważam, że każdy powinien dbać o środowisko i to nie tylko dla siebie, ale też dla przyszłych pokoleń. 

Dlaczego dzisiaj tyle piszę o ekologii? A dlatego, że dla tych z Was, dla których segregacja śmieci i życie EKO jest ważne mam dobra wiadomość. Na recyklingu można zarobić:) Portal wiewiórka.pl daje takie możliwości. Możecie zarobić oddając ubrania w dobrym stanie, książki, butelki, płyty itp. Już wyjaśniam po kolei o co chodzi. Na początek wchodzicie na stronę i rejestrujecie się podając podstawowe dane. Przypisany zostaje Wam indywidualny numer członka portalu. Po rejestracji, na podany przez Was adres, dostaniecie pakiet startowy. Zawiera on pięć worków do zbierania rzeczy oraz kartę prepaid , na którą dostaniecie zarobione pieniądze. I już możecie zabrać się za segregację i prządki w domu.

 Skupowane surowce dzielą się na pięć działów:
1. metale i ich stopy
2. odpady elektroniczne
3. szklane butelki po piwie lub coca-coli 
4. odzież
5. zabawki i książki

Jak już worki zostaną napełnione zamawiacie kuriera na dogodny dla Was dzień i godzinę. Po sprawdzeniu paczki dostajecie kwotę na Waszą kartę prepaid. Zarobione pieniądze możecie również przekazać dla wybranej fundacji. 

Teraz napiszę jeszcze troszkę o karcie prepaid. Taką kartę oraz kod PIN dostaniecie z zestawem startowym. Zgromadzonymi środkami można zapłacić za zakupy w sklepie lub wybrać pieniądze z bankomatów. Więcej szczegółów oraz cennik znajdziecie na stronie wiewiórka.pl. 

Jakie są plusy korzystania z Wiewiórki?
1. zarabiasz
2. jesteś EKO
3. pomagasz - zarobione pieniądze możesz przeznaczyć dla wybranej fundacji

Moim zdaniem taki portal to wspaniały pomysł, może zmobilizować nas do segregacji, porządków,  zwłaszcza teraz przed świętami. 
Co myślicie o takiej inicjatywie? A może już ktoś z Was korzystał z Wiewiórki i może podzielić się doświadczeniami.
 pozdrawiam:)

wpis powstał przy współpracy z serwisem wiewiórka.pl

4 komentarze:

  1. ciekawe rozwiązanie pomysle

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa inicjatywa:)
    Muszę do nich zajrzeć, jesli jeszcze do tego przyjeżdża kurier...Hmmm,spróbuje, tym bardziej,ze ja też jestem zdecydowanie "eko"

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry