Zaczytany poniedziałek - Hanna Cygler

Dzięki wydawnictwu Rebis miałam możliwość zapoznać się z twórczością Hanny Cygler. Książki tej autorki nie czyta się normalnie, te książki się pochłania, zarywając noce i wczesne ranki. Tak właśnie było w moim przypadku. Przeczytałam trzytomową sagę, bohaterowie, wydarzenia i cała historia po prostu porywa.


A wszystko zaczyna się  w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Młodzi ludzie Joachim, Luiza, Dmitrij, Rozalia żyją w Warszawie. Są młodzi całe życie przed nimi, poszukują swojego miejsca. Luiza ucieka z Paryża do Warszawy. Zostaje guwernantką w domu Lubeckich, a jej podopieczną jest Rozalia. Między kobietami zawiązuje się przyjaźń. Ale również podkochują się w tym samym mężczyźnie Joachimie. Na skutek donosu Joachim zostaje osadzony w Cytadeli i grozi mu szubienica. Dima, wysłannik carski, prowadzi śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna nienawidzi wszystkiego co polskie,  do czasu...

I w tym miejscu zaczyna się cała historia, bohaterowie zmieniają się przez lata, dojrzewają, przeżywają miłości, mszczą się , kochają i nienawidzą. Jedni są szczęśliwie zakochani, inni niekoniecznie. Są zdrady, zamachy terrorystyczne, wybuchające bomby, dalekie podróże: Francja, Niemcy, Afryka, Ameryka. Występują również tragiczne wydarzenia. W tych książkach odnajdziemy wszystko: romans, sensację, kryminał i powieść przygodową. To barwna opowieść o świecie u progu XX stulecia. Odkrycia, nowe wynalazki, podróże i kobiety, które nie chcą tylko siedzieć biernie w domu i zajmować się dziećmi, ale chcą pracować i być niezależne. Wybuchowa mieszanka i dobra zabawa gwarantowane. A po skończeniu trzeciej części pozostaje niedosyt i smutek, że to już koniec.
Wszystkie książki bardzo polecam, a mogłam je przeczytać dzięki wydawnictwu Rebis.


"W cudzym domu"
"Za cudze grzechy"
"Po cudze pieniądze"

Wakacje sprzyjają czytaniu, gdziekolwiek wyjeżdżam, zawsze zabieram ze sobą książki. Zawsze:)
Przed wyjazdem warto zadbać o swój samochód, a jeśli ktoś ma możliwość, to postarać się o nowe auto. Dobrym rozwiązaniem jest komis samochodowy. Możemy znaleźć auto dostosowane do naszych potrzeb i potrzeb całej rodziny.

PozdrawiamKomentarze

15.09

Prestarrs Cheap Maxi Dresses

sejf

:)