Pachnące olejki w Pachnących Inspiracjach

Jak na Pachnące Inspiracje przystało dzisiaj wpis o zapachach. Ostatnio poszalałam i nakupiłam trochę olejków zapachowych. 


Tak wygląda cała kolekcja:
- olejek cytrynowy
- waniliowy
- lawendowy
- o zapachu zielonej herbaty
- eukaliptusowy
Jeszcze tylko brakuje olejku o zapachu bzu:)


A żeby tego była mało, zamówiłam jeszcze kominek i teraz piękne zapachy unoszą się po domu. 


Jak wiadomo, olejki to nie tylko piękne zapachy do kominka, ale możemy stosować je również do kąpieli, do maseczek, do masażu, a nawet mogą umilić nam sprzątanie. Płatek kosmetyczny nasączamy ulubionym olejkiem i wciągamy odkurzaczem. Podczas odkurzania unosi się piękny zapach. Sprawdziłam, to działa:)
Olejki są też znakomitym sposobem na odstraszanie niechcianych gości np: komary, pchły, wszy. A czym wyczyścić trudno dostępne miejsca zabrudzone np: smarami albo olejami? Z pomocą przyjdzie nam myjka ultradźwiękowa. Technologię czyszczenia ultradźwiękami stosuje się w różnych dziedzinach np. w przemyśle, medycynie albo w warsztatach samochodowych. Zalety takiego czyszczenia:
- oszczędność wody i środków myjących
- oszczędność energii oraz czasu
- ekologiczna i ekonomiczna forma mycia
- skutecznie i szybko radzi sobie z oczyszczaniem powierzchni
- nie wymaga pracy ludzkich rąk, czy stałej obecności człowieka

Na czym to polega? Kilka słów od dystrybutora:

Ultradźwięki to fale dźwiękowe o zbyt wysokiej dla ludzkiego ucha częstotliwości. Czyszczenie ultradźwiękowe jest technologią wykorzystującą te fale. I chociaż dla nas są niesłyszalne, to generują proces, który wpływa na daną powierzchnie i umożliwia jej dokładne i równomierne oczyszczenie oraz odtłuszczenie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Wspomniane wyżej zjawisko generowane przez fale dźwiękowe sprawia, że drgania przenikają przez materiał i właśnie w ten sposób usuwają cały brud z jego powierzchni. Ten proces jest w pełni bezpieczny nie tylko dla urządzeń, które zamierzamy wyczyścić, ale także dla człowieka. Będąc w pobliżu urządzenia narażeni na ultradźwięki, nie powinniśmy się obawiać, gdyż fale te nie są dla nas groźne.

Ultradźwiękami można też czyścić biżuterię dlatego ta metoda jest wykorzystywana w wielu zakładach jubilerskich.

Pozdrawiam wpis sponsorowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry