Nastolatki to czytają - Ranczo Fantazja

Dawno, dawno temu... czytałam książki dla nastolatek. I przyznaję, że z przyjemnością czasami sięgam po takie pozycje. Ostatnio wpadła w moje ręce taka oto książka.
"Ranczo Fantazja Tom I - Droga w nieznane" - Gabrysia jest typową nastolatką. Trochę zakompleksioną, szukającą akceptacji wśród rówieśników. Mieszka z mamą i ojczymem w pięknym domu, niczego jej nie brakuje. O swoim biologicznym ojcu wie tylko tyle, że zostawił swoją rodzinę jak tylko Gabrysia się urodziła. Dziewczynka przez całe życie nie miała z nim kontaktu, nie wie nawet kim on jest.

Gabi aby zyskać uznanie w szkole przyjaźni się z popularną dziewczyną Karioką. Wie, że z nią nie warto zadzierać i lepiej mieć ją po swojej stronie, Jednak życie nie układa się tak jak chcemy. Na Gabrysię spadają na raz wszystkie problemy. Właśnie dowiaduje się, że jej mama jest bardzo chora i musi jechać na  drogą operację do Stanów. Karioke jest przeraźliwie zazdrosna o swojego chłopaka, dlatego postanawia zemścić się na Gabi. Podrzuca jej do plecaka cenne rzeczy kolegów z klasy i dziewczynka jest oskarżona o kradzież. Sprawą zajmuje się policja i na czas wyjaśnienia sprawy Gabrysia nie może opuszczać Polski. A to oznacza, że nie może również jechać z rodzicami do Stanów i być przy mamie w czasie jej leczenia.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, ponieważ mama dziewczynki podejmuje decyzję, że na czas rozwiązania całej tej sytuacji z kradzieżą, Gabi będzie mieszkać u ojca. U ojca, którego do tej pory nie widziała na oczy, u całkiem obcego mężczyzny.
Gabrysia wyjeżdża na ranczo, na którym jej ojciec hoduje konie. Jak się okazało, ten wyjazd wcale nie był taki straszny, a to co wydaje się karą może zmienić się w przygodę.
Jeśli lubicie konie i chcecie spędzić czas w pięknym otoczeniu przyrody, to ta książka jest dla Was. A to dopiero pierwszy tom o lasach Gabrysi. Co jak co, ale ja jestem ciekawa jej dalszych losów:)

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki Wydawnictwu Mazowieckie

WydawnictwoMazowieckie.pl

Czytacie czasami książki dla nastolatek?
Pozdrawiam


Komentarze

15.09

Prestarrs Cheap Maxi Dresses

:)

AlisaPan Big Summer Sale Collection

sejf

:)