Przyszła fala na chłopa drwala

Parę dni temu usłyszałam o tym w radiu, dziś znalazłam artykuł tutaj. Koniec ery chłopaków metroseksualnych.  Nadchodzi LUMBERSEXUAL!!!
Co oznacza to słowo? Ten termin pochodzi od angielskiego słowa lumber (graty, rupiecie) i  lumberjack ( drwal). Czyli modny mężczyzna to mężczyzna: brodaty, bardzo męski, ubrany w koszulę w kratę i paradujący do lasu z siekierą. Taki mężczyzna nie może za bardzo interesować się kosmetykami ( mam nadzieję, że dezodorantami może się interesować), nie może usuwać nagminnie owłosienia, nie może być wrażliwy ani delikatny. U takiego mężczyzny broda to obowiązek, dodatkowo plecak, siekiera, toporne buty i wycieczka do lasu. Dobrze też gdyby miał tatuaże, jadł prawdziwe mięso (?) , umiał naprawić kran, porąbać drzewo do kominka, otworzyć butelkę zębami.
Ot taki prawdziwy chłop z krwi i kości:)
Znalazłam też w internecie artykuł klik, który jest przeciwieństwem tego artykułu powyżej. Zachęcam po poczytania. Bardzo podoba mi się jeden cytat:

 Oczywiście każda kobieta już od piaskownicy marzy o mężczyźnie, który będzie jej otwierał butelki zębami, wbijał gwoździe dłonią, mieszał beton kolanem i zatrzymywał pędzący pociąg uchem. Pomijam to, że posiadanie brody nie jest równoznaczne z posiadaniem jakichkolwiek zdolności manualnych, ale rąbanie drewna do kominka w czasach, gdy mieszkamy w blokach i mamy miejskie ogrzewanie, to jakieś kuriozum. A sugerowanie, że każda dziewczyna marzy o neandertalu, bardziej urąga paniom, niż panom.
Kochane kobitki, przypatrzcie się uważnie swoim mężczyznom. Pochowajcie im kremy pod oczy, maszynki do golenia. Najlepiej jak schowacie im wszystkie kosmetyki ( no dobra oprócz dezodorantów), kupcie siekierę, koszulę w kratę, zabierzcie do lasu. I nie zapomnijcie poprosić, żeby otworzyli butelkę zębami. Tak się zastanawiam, co by powiedział mój mężczyzna gdyby pod choinką znalazł siekierę? Może to dobry pomysł na  prezent świąteczny?
Pozdrawiam:)

13 komentarzy:

 1. Masz świetny design bloga =)

  http://luxwell.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój ma już brodę. Tylko dokupię koszulę w kratę :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Haha nie no nie słyszałam o tej modzie, na pewno lepsza niż metroseksualny facet z torebką w rurkach :) Mój narzeczony już ma zarost od dłuższego czasu, tylko koszuli w kratę brakuje i siekiery :) Nie muszę się już zastanawiać nad prezentami :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ogólnie lubię mężczyzn a nie mamich synków, ale żeby od razu koszula w kratę, broda albo siekiera :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja ogólnie mam taki typ faceta, więc jak najbardziej mi się podoba taka broda itd ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój też ma brodę, a raczej bródkę i nie narzekam hehehe :P No dobra czasami drapie :P

  OdpowiedzUsuń
 7. masakra! słyszałam o tym!
  w ogóle mi się nie podoba...już wymyślają na siłę...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój siekierę już ma, tylko brody mu brakuje i w życiu nie otworzy mi butelki zębami (szkoda zębów).

  OdpowiedzUsuń
 9. a ja ubieram rurki, kozaki męskie i płaszcz ... zarost ofc mam siekiery nie potrzebuje :P Ale ten styl mi się cholernie pdooba faceci w tym wyglądają niesamowicie sexi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Co się dzieje z tym światem...

  OdpowiedzUsuń
 11. Co się dzieje z tym światem...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry