Ulubione cytaty:)

To już czwarty dzień wyzwania blogowego u ULI. Dzisiaj dzielimy się swoimi ulubionymi cytatami.
Właśnie czytam książkę "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń", której autorem jest Nick Vujicic. I w tej książce spodobała mi się pewna myśl autora:

" Nosimy w sobie różnorodne uzdolnienia niczym zapakowane prezenty oczekujące na otwarcie. Kiedy uda ci się odkryć coś, co pochłania cię do tego stopnia, że chętnie robiłbyś to zupełnie za darmo, codziennie przez większą część dnia - jesteś na dobrym tropie. A jeśli spotkasz kogoś, kto będzie gotowy ci za to zapłacić, właśnie znalazłeś swój zawód."

Ale dla mnie największą kopalnią cytatów, które pomagają w różnych momentach życiowych jest Biblia. Nie jestem w stanie przytoczyć wszystkich, oto kilka moich ulubionych:

" Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swojego utrapienia"  Mat.6.34

" Wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują" Rzym. 8.28

" Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli" I Kor. 9.24

" Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie, lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść"
I Kor. 10.13

źródłoźródło


4 komentarze:

 1. Biblia to istna kopalnia mądrych cytatów :) Przytoczyłaś ich kilka, więc ja nie będę tego robić, ale podam cytat z jednego z moich ulubionych filmów: ""Chodząc do pracy, której nie cierpimy, kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, za pieniądze, których nie mamy, usiłując zaimponować ludziom, których nie lubimy, udając kogoś kim nie jesteśmy." Oczywiście "Fight club". Ten cytat świetnie opisuje współczesne społeczeństwo ;)
  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno w Biblii jest sporo mądrości, niekoniecznie tej religijnej, ale dla mnie kopalnią cytatów są piosenki i niektóre książki. Miałabym problem je wszystkie wymienić, to chyba nawet niemożliwe...
  Pozdrawiam! (Porcelanovvy)

  OdpowiedzUsuń
 3. To fakt, Biblia to prawdziwa kopalnia cennych myśli. Tylko wielu ludzi odstręcza od czytania sam fakt, że to Biblia. A szkoda.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry