Tirona grzechy krwi

 Nie czytałam wcześniej  serii Grzechy mafii, nie znałam bohaterów i na pewno po przeczytaniu poprzedniej serii łatwiej jest się wczuć w klimat książki, łatwiej zrozumieć bohaterów. Ale z drugiej strony to nie przeszkadza w czytaniu tej części, autorka ładnie wszystko wyjaśnia więc nie ma z tym problemu.

 Mafijny boss powinien być okrutny i bezwzględny, nawet wtedy, jeśli w głębi serca jest porządnym człowiekiem. Chyba że w jego życiu wydarzy się coś, co doprowadzi do drastycznej przemiany. Takim wydarzeniem z pewnością może być utrata ukochanej kobiety. Jak na taki cios zareaguje Jesper Tirona? Czy mimo wszystko – a może właśnie dlatego - stanie się godnym następcą swojego ojca?

Książka o mafii, z mafijną rodziną w roli głównej. Poznajemy Jespera, syna bezwzględnego szefa mafii. Jest bezwzględny, ludzie się go boją, czasami mówią, że jest gorszy niż ojciec. W książce dużo cofamy się w czasie, do dzieciństwa Jespera, a później do jego wczesnej młodości. Poznajemy Ame, jego dziecięcą towarzyszkę zabaw, przyjaciółkę, a później wielką miłość. Ich związek przedstawiony jest w książce jako idealny, trochę cukierkowaty. Jednak na drodze do ich szczęścia stoi wiele przeciwności. Akcja książki na początku toczy się wolno, w drugiej połowie znacznie przyśpiesza. Są porachunki mafijne, pościgi, strzelanina. Emocji na pewno nie zabraknie. Historia opowiadana jest z perspektywy kilku osób, dzięki temu możemy lepiej wszystko zrozumieć. 

Książkę bardzo szybko i dobrze się czyta, a to za sprawą dużej ilości dialogów. Zakończenie książki na pewno jest zaskoczeniem. Autorka trzyma w niepewności aż do końca. 

Znacie książki Magdaleny Winnickiej?

PozdrawiamKomentarze

:)