Kłamstwa, wszędzie kłamstwa

 Na kłamstwie nie da się zbudować niczego, kłamstwo zawsze wychodzi na jaw. Na kłamstwie nie można budować małżeństwa, o tym przekonali się bohaterowie tej książki. "Kłamstwa, wszędzie kłamstwa" z księgarni Tania Książka. 


Simon i Daisy są na pozór szczęśliwym małżeństwem. Mają ładny dom, dobrą pracę i grupkę prawdziwych przyjaciół, z którymi często spędzają czas. Jedno, czego im brakuje to dziecko. Po kilku latach starania w końcu się poddają. Alkoholizm Simona nie ułatwia sprawy. W końcu zdarza się cud, Daisy zachodzi w ciąży i po kilku miesiącach stają się rodzicami małej Mille. Nie posiadają się ze szczęścia. Jednak Simon ma słabość do alkoholu i z czasem jest coraz gorzej. Jedna noc zmienia wszystko, jedno przyjęcie kończy się tragedią. W jednej chwili trzyosobowa rodzina się rozpada. Czy mają jeszcze szansę na szczęśliwe zakończenie?


W książce bohaterowie są bardzo wyraźni. Narracja jest prowadzona z perspektywy Simona i Daisy. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć całą historię. Zrozumieć dlaczego bohaterowie podejmowali takie a nie inne decyzje. Jest też wiele kłamstw, które rozbijają szczęśliwą rodzinę. Problem alkoholizmu jest bardzo dobrze przedstawiony. Jak wpływa na całą rodzinę, jakie ma skutki dla małżeństwa. Daisy nie raz wstydziła się za wybryki Simona po alkoholu, nie raz próbowała zatuszować sprawę, tłumaczyć go w pracy. 

Książkę bardzo dobrze się czyta. I nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Następują zwroty akcji, a niektóre wydarzenia wychodzą na jaw dopiero na koniec. Autorka bardzo dobrze i ciekawie poprowadziła całą historię i nie raz mnie zaskoczyła. Książkę polecam, ja bardzo dobrze spędziłam z nią czas:)

Inne podobne książki można znaleźć w Księgarni Tania Książka Nowości

Pozdrawiam


patronem wpisu jest Tania Książka

Komentarze

:)