Zaczytany poniedziałek - nowości książkowe

Czerwiec obfituje w premiery. Oto trzy nowości książkowe, które swoją premierę będą miały 16 czerwca. Trzy książki całkowicie różne. Czy warte przeczytania?


 Ogród kobiet - Gianna ma ułożone życie. Ma dobrą pracę, jest architektem. Ma idealnego partnera. No prawie idealnego bo żonatego, ale przecież żonę zostawi kiedyś dla niej, prawda? Jest szczęśliwa, do czasu. Pewnego dnia umiera jej ukochana babcia, a dziewczyna nie może pogodzić się ze stratą. Dodatkowo odkrywa, że jest w ciąży. Pau nie chce zostać ojcem, nie jest na to gotowy i proponuje Giannie usunąć ciążę. Szefowa dziewczyny składa jej ciekawą, zawodową propozycję, oczywiście pod warunkiem, że pozbędzie się problemu - ciąży. Gianna jest tym wszystkim zmęczona. Nie przychodzi na umówioną wizytę w sprawie usunięcia ciąży, zrywa z Pau, bierze urlop i wyjeżdża do Włoch w poszukiwaniu swoich korzeni. Chce poznać rodzinne tajemnice i historię życia swojej prababci Anice. Nawet nie spodziewała się, że ta podróż odmieni jej życie.
Książka mnie zachwyciła. Poznamy w niej historię dwóch kobiet Gianny oraz jej prababci Anice. Dwie kobiety, dwa pokolenia i dwie całkowicie różne historie. Przeniesiemy się do włoskiej wioski Castelupo, poczujemy zapach włoskich potraw i razem z główną bohaterką poznamy zalety życia na prowincji. Książka ma ponad 400 stron i dość drobną czcionkę, co na początku trochę mnie zniechęciło do czytania, ale jak tylko zaczęłam czytać to całkowicie historia mnie pochłonęła. Bardzo ciepła książka z romantyczną historią w tle. Polecam:)


Seks w wielkim mieście ... i co dalej? - Candance Bushnell opisuje historie swoje i swoich przyjaciółek. Próbuje rozgryźć zjawisko randkowania i budowania związków w średnim wieku. Czy kobieta dojrzała ma jeszcze szansę na miłość? Czy może byś atrakcyjna dla młodszego partnera? Tego dowiecie się z tej książki. Przeczytacie również, jak pielęgnować swoją urodę i o kremie, działającym cuda za 15 tyś dolarów:) Candance opisuje historie swoich przyjaciółek, niektóre zabawne, inne przepełnione smutkiem i poczuciem przemijania. Z książki możemy wyciągnąć wnioski, że kobiety po pięćdziesiątce mogą dalej czuć się młodo i atrakcyjnie jeśli mają odpowiednie nastawienie. Niektóre właśnie w tym wieku zmieniają całkowicie swoje życie, odkrywają nowe pasje, zakładają biznesy i spotykają miłości swojego życia. Autorka porusza też problem presji, jaką świat wywiera na kobiety, by zachowywały wieczną młodość, były atrakcyjne i niezależne. 


 Dzień wagarowicza -  opis wydawcy: Dla byłego lekarza Armii Krajowej gęste mazurskie lasy są idealnym miejscem, aby nie rzucać się zanadto w oczy władzom nowej, komunistycznej Polski.
Mazury to też nowa ziemia obiecana dla polskich osadników. Pierwsi z nich zaczynają się osiedlać. Jednak coś wywołuje w nich ciągły lęk. COŚ niezwykle silnego i okrutnego rozszarpuje w puszczy kolejne ofiary…
Tymczasem w Moskwie referat Nikity Chruszczowa ujawnia bezmiar zbrodni Stalina. Zszokowany Bolesław Bierut umiera na miejscu. W Warszawie rozpoczyna się gra o władzę między „betonem partyjnym” a zwolennikami reform.
To wszystko jednak mało interesuje Ingę Ochab, córkę najważniejszego człowieka w państwie. Nastolatka wraz z przyjaciółmi planuje szalony wyjazd nad jezioro Śniardwy, aby uczcić Dzień Wagarowicza.
Wilkołaki czy „ruskie” z pobliskiej tajnej bazy? Kto jest sprawcą krwawej masakry w mazurskich lasach? Tylko wyklęty Roman „Trop” Kielecki wie, że prawda jest jeszcze bardziej przerażająca. Aby ratować bananową komunistyczną młodzież, dzieci znienawidzonych wrogów, będzie musiał sobie przypomnieć wszystko, co wie o zabijaniu…
Muszę Wam się do czegoś przyznać, tej książki jeszcze nie czytałam, bo... trochę boję się za nią zabrać. Po horrory raczej nie sięgam, a ta wygląda na taką, przy której można na prawdę się bać. Dodam tylko, że książka ma bardzo dobre opinie, więc jeśli chcecie poczuć dreszczyk emocji i lubicie się bać, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę:) 

Wszystkie książki mają swoją premierę już jutro. Którą chętnie byście przeczytali? Lubicie coś lekkiego, czy takiego, co wywoła dreszczyk emocji?:)

Dziękuję wydawnictwu Rebis za te ciekawe lektury:)

PozdrawiamKomentarze

15.09

Prestarrs Cheap Maxi Dresses

sejf

:)