MajdanekTrudno uwierzyć, że w tym miejscu było kiedyś piekło. A jednak...Historia lubi się powtarzać? Oby nie w tym przypadku...

13 komentarzy:

 1. o tak oby juz się nie powtórzyła...

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę mojego lubego kiedyś zabrać właśnie. On bardzo lubi historię Polski i jak byliśmy np. w Auschwitz, to był pod ogromnym wrażeniem, bo wiadomo, że co innego przeczytać lub zobaczyć na filmie, a co innego samemu się wybrać. W Warszawie też trochę czasu spędziliśmy w tym roku właśnie w muzeach.

  Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mam nadzieję, że nigdy się nie powtórzy ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję,że nigdy się to nie powtórzy :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Po takiej wyprawie na wiele rzeczy patrzy się inaczej. ..

  OdpowiedzUsuń
 6. takie obozy robia wrażenie... niech to nigdy nie wróci...

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdego roku moi uczniowie wyjeżdżają do Oświęcimia- to prawdziwa lekcja historii... i wychowania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Cały czas ludobójstwo jest dookoła nas , wystarczy spojrzeć na Bałkany czy na Afrykę. Ale tyle nienawiści jest dookoła, negatywnej energii, wszędzie się słyszy język nienawiści więc jeśli pojawi się okazja to niestety ludzie ludziom zgotują ten los... dla kasy, władzy... niestety

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnie hasło mówi wiele

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłam i nie powtórzę tego wyjazdu, jak dla mnie za dużo emocji. Najbardziej cisnęły mi ie słowa na język kiedy widziałam Żydów odwiedzających to miejsce. Po prostu ze szacunku, jeden wielki szmer i blask fleszy. Dziewczyny robiące sobie słit focie w łagrach. Według mnie mogli chociaż oddać szacunek temu miejscu odrobiną ciszy.

  Wychowawczyni była tam kilka razy i opowiedziała nam jak widziała wycieczkę niemiecką gdzie dzieciaki w wieku 17 la płakali idąc z przewodnikiem, który opowiadał im historię.

  Ludzie nie są takimi jakimi ich opisują. Warto się nad tym zastanowić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Do góry