Dziewczyna z czerwonym warkoczem

 Na początek muszę napisać, że okładka książki bardzo mi się podoba. I bardzo lubię książki z Wydawnictwa Prozami. Czy po książkę warto sięgnąć?


Janka to zwykła dziewczyna. Ma chłopaka, w którym jest zakochana po uszy. Pracuje w aptece. Mieszka z mamą i babcią w starym domu. Nie zna swojego ojca, ale do tej pory jej to nie przeszkadzało. Wiedzie spokojne życie. Do czasu...
Dziewczyna zakrada się do starego pokoju, w którym kiedyś mieszkała jej prababcia Marcjanna. Uwagę jej przykuwa stary kufer prababci. Janka jeszcze nie wie, że po otwarciu tego kufra zapoczątkuje serie niezwykłych zdarzeń. Staje w obliczu niewyjaśnionych zjawisk i musi zmierzyć się z przeszłością. A prababka Marcjanna chce dziewczynie coś powiedzieć, przed czymś ostrzec. Dodatkowo dochodzą jeszcze rodzinne sekrety dlatego dotarcie do prawdy wcale nie będzie takie łatwe. I kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Komu dziewczyna może zaufać? 


Opis ciekawy prawda? A książka wciąga i intryguje. Razem z Janką chcemy poznać historię jej prababci. Wielką miłość Marcjanny i przyczynę jej śmierci. Nie wszystko jest oczywiste, jednak niektóre rzeczy możemy przewidzieć. 

Książkę dobrze się czyta, jest to spokojna opowieść. Nie jest to książką, dla której zarwiemy noc. Raczej powieść przy której się wyciszmy, uspokoimy. Na minus mogę dodać to, że akcja trochę wolno się rozkręca. Ale później jest tylko lepiej i warto przeczytać książkę do końca. 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Prozami 

Pozdrawiam
Komentarze

:)