Zaczytany poniedziałek - Ciemna strona Sary

Na moim blogu pojawia się coraz więcej recenzji książek, dlatego żeby był jakiś ład i porządek, pomyślałam, że stworzę cykl "Zaczytany poniedziałek". W poniedziałki będą recenzje książek, książkowe nowości, co warto przeczytać, a co omijać szerokim łukiem. 
Dzisiaj w tym właśnie cyklu recenzja najnowsze książki Danki Braun "Ciemna stron Sary"


W dworku pod Krakowem zostaje zamordowana narzeczona bogatego prawnika Sara Janicka. Podejrzanym jest ogrodnik Mirka Filera, Igor Trzeciak. Dlatego Mirek odwiesza swoją działalność detektywistyczną i zabiera się za rozwiązanie zagadki zabójstwa Sary. Chce znaleźć prawdziwego zabójcę i tym samym oczyścić Igora z zarzutów. Im dłużej Mirek prowadzi śledztwo, tym więcej przeróżnych spraw wychodzi na jaw. Coraz więcej osób jest podejrzanych. Kto tak na prawdę zamordował Sarę? 
"Ciemna strona Sary" to trzecia książka z cyklu Akta Mirka Filera. Mirek w końcu się ustatkował. Prowadzi pensjonat dla starszych osób " Jesień życia". Jego córka Nela z pierwszego małżeństwa ma już 11 lat. Jest jeszcze pięcioletni Adaś a żona Magda spodziewa się kolejnego dziecka. W jego uporządkowany świat wkracza była żona, która chce odzyskać córkę. I na dodatek jeszcze ta sprawa związana z zabójstwem... Oj dzieje się dużo, czyta szybko, nie ma czasu na nudę. Polubiłam te książki z cyklu Akta Mirka Filera. Dankę Braun czyta się na prawdę bardzo dobrze.
I tylko szkoda, że to ostatnia książka z tego cyklu. Chyba, że autorka zmieni zdanie:)
 

Książkę polecam, jeśli lubicie książki obyczajowe z wątkami kryminalnymi to będziecie z niej zadowoleni. Polecam przeczytać również dwie wcześniejsze książki "Morderstwo przy drodze krajowej 94" oraz "Gdzie jest Olga". Chociaż i bez znajomości tych wcześniejszych książek "Ciemną stronę Sary" bardzo dobrze się czyta.

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki Wydawnictwu Prozami

Pozdrawiam

Komentarze

:)