SKAM

Czym jest SKAM dowiedziałam się dopiero, gdy w moje ręce wpadły te oto cztery części. Dowiedziałam się, że SKAM to serial o nastolatkach z Oslo, serial bardzo popularny. No cóż, widać moje braki:) 


Książki są w postaci scenariuszy do serialu. W dodatku są w nich opisane wszystkie sceny, nawet te wycięte z serialu, i wszystkie dialogi. Dodatkowo, co ciekawe, różne myśli autorki. 
Każda część ma innego bohatera: Eva, Noora, Isak, Sana. 


Książki są o problemach nastolatków, o przyjaźni, pierwszych miłościach, zdradach, odrzuceniu, trudnych związkach i dorastaniu. O problemach i różnych decyzjach, przed którymi stają młodzi ludzie. 
Na początku trochę trudno czytało mi się książki w formie scenariusza, ale po jakimś czasie można było się przyzwyczaić i z ciekawością śledzić losy bohaterów. Książki czyta się bardzo szybko. Co zauważyłam to, że większość tematów jest o tym kto z kim jest, kto z kim spał albo planuje się przespać. O dzikich imprezach, piciu na umów i różnych głupstwach popełnianych w czasie takich imprez. Rodzice tych nastolatków są jakby nieobecni, czasami pojawiają się gdzieś w tle. 

Jeśli ktoś polubił ten serial to książki będą dla niego niezłym rarytasem. I chociaż serial i książki są popularne i cieszą się dobrymi opiniami, mnie książki nie zachęciły do obejrzenia tego serialu. 

Za możliwości przeczytania dziękuję wydawnictwu REBIS

Pozdrawiam

Komentarze

sejf

:)