Coś dla najmłodszych - Emilka i potwory z legend

 Wiadomo, dzieci boją się ciemności, dzieci boją się potworów. A jak najlepiej oswoić swoje dzieci z tymi "strasznymi tematami? To proste. Poczytać im książkę "Emilka i potwory z legend".

Książka opowiada o małej dziewczynce, która bała się ciemności i oczywiście potworów. Chociaż rodzice zapewniali, że jest inaczej, że potwory nie istnieją, jednak strach wracał wieczorem. I nawet we snach widziała potwory. Aż pewnego razu odwiedził ją niespodziewany gość...


Książka jest dużego formaty, bardzo ładnie wydana. Obrazki w środku zachwycają. Dodatkowo w książce można pomalować potwory, stworzyć własnego potwora oraz zastanowić się nad niektórymi pytaniami i rozwiązać zadania. Dzięki tej historii mamy okazję, żeby porozmawiać z dzieckiem o "Strasznych" tematach. Wyjaśnić jak to jest z tymi strachami i potworami. Oraz sami możemy dowiedzieć się dlaczego potwory nie mieszkają pod łóżkiem:) 

Może się wydawać, że książka jest dla dziewczynek. Nic bardziej mylnego. Mój najmłodszy syn ciągle prosi, żeby poczytać mu o potworach. Książką jest zafascynowany, a taka reakcja dziecka to chyba najlepsza recenzja książki:) 

Dzięki Wydawnictwu Lemoniada, mogłam bardziej poznać ten potworny świat. A książkę bardzo polecam:) 

Pozdrawiam:)


współpraca

Komentarze

SEJF

:)