Fingal i Aileen - opowieść o sile przyjaźni

 Szukacie ciekawej i mądrej książki dla dzieci? Mam pewną propozycję. Książka, która opowiada o sile przyjaźni między małą dziewczynka, a kamiennym olbrzymem. Opowieść, która przeniesie dzieci i starszych do krainy baśni. 


Opis Wydawcy:

Kamienny olbrzym mieszka na najpiękniejszej wyspie na świecie, gdzie powietrze jest czyste, a przyroda zapiera dech. Wystraszony zachowaniem ludzi, które obserwował z ukrycia, unika ich jak ognia. Jego towarzyszami są więc tylko mewy i głuptaki, przez co czasem czuje się bardzo samotny. Pewnego dnia poznaje jednak rudowłosą dziewczynkę, Aileen. To spotkanie zmienia wszystko.
Od tej pory Fingal i Aileen stają się nierozłączną parą przyjaciół. Razem odkrywają najpiękniejsze zakątki wyspy, powierzają sobie największe tajemnice. Ale czy tak olbrzymią przyjaźń można ukryć przed światem? Podróż do Groty Melodii i niespodziewany obrót zdarzeń powodują, że przyjaźń Fingala i Aileen zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Baśniowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, o dzikości przyrody, o wyobcowaniu i o potrzebie kochania, inspirowana krajobrazami malowniczej Szkocji.Historia przedstawia niezwykłą przyjaźń między dwiema tak różnymi istotami. Olbrzym żyje samotnie, w jego życiu nie dzieje się nic ciekawego, dopóki na jego drodze nie staje sympatyczna rudowłosa Aileen. Czy między kamiennym olbrzymem, a małą dziewczynką może zrodzić się przyjaźń? Jeśli tak, to jak to będzie wyglądać? I czy taką przyjaźń można zachować w tajemnicy? 


Książka oprócz tego, że jest ciekawa oraz porusza ważny temat przyjaźń, to również jest przepięknie wydana. Liczne ilustracje pobudzają dziecięcą fantazję. Twarda oprawa, doskonały papier, malownicze opisy. Lektura idealna dla najmłodszych czytelników. Myślę, że każde dziecko ucieszy się z takiego prezentu, a czas jaki spędzi z rodzicem na lekturze będzie wyjątkowy. Bardzo polecam, a Wydawnictwu Lemoniada dziękuję za piękny egzemplarz książki. 

Pozdrawiam


współpraca recenzencka

Komentarze

SEJF

:)