Nastolatki to czytają - Niepokorni, dziewczyna z ogrodu

Po przeczytaniu kilku książek dla nastolatek mogę wyciągnąć następujące wnioski:
- książki nie są skomplikowane
- czyta się błyskawicznie
- opowiadają o problemach nastolatków zwłaszcza problemach miłosnych, a szkoła jest tam gdzieś w tle
- często dotyczą pierwszej miłości
- główny bohater jest tylko wychowywany przez matkę, ojciec zazwyczaj jest nieznany i jak to często bywa pojawia się w niespodziewanych okolicznościach

Podobnie jest w książce "Niepokorni - dziewczyna z ogrodu"

Dziewczyna samotna i zagubiona. Dziki i zbuntowany chłopak. Połączyło ich uczucie, rozdzielił podły los


Kamila mieszka wraz z matką w pięknym domu.Swojego ojca nigdy nie poznała, nie wie kim on jest. Jej ucieczką od problemów jest ogród. Jest jej azylem, w którym chce ukryć się przed tymi, którzy ranią. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się Kacper, zbuntowany chłopak, a zarazem bardzo przystojny. Okazuje się, że będzie chodził do tej samej klasy co Kamila.
Dla Kamili Kacper jest pierwszą, ogromną miłością. Tych dwoje staje się dla siebie całym światem. Jednak Kacper wciąż przed dziewczyną coś ukrywa, nie jest z nią szczery. Chłopak coraz głębiej wikła się w związki z niebezpiecznymi ludźmi. Kamila przeczuwa, że ufać Kacprowi nie może. Ciągle prosi go żeby w końcu wyznał prawdę. Kacper obiecuje, że kiedyś to zrobi. Jednak te niedopowiedzenia, tajemnice i brak zaufania nie wpływają na dobre relacje tych dwojga. Czy jeszcze uda się to wszystko poskładać???

Pierwsza miłość wydaje się utkanym z nadziei snem. Lecz każdy sen kiedyś się kończy, a przebudzenie bywa bardzo bolesne.

Książkę czyta się bardzo szybko i przede wszystkim akcja jest skupiona wokół relacji Kamili i Kacpra. Jednak czytając książkę do końca nic się nie wyjaśnia, a można powiedzieć, że wszystko się gmatwa jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że w drugiej części jakoś to wszystko poskłada się w logiczną całość. A premiera drugiej części już w tym miesiącu.

Książkę odebrałam za punkty w portalu


  Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Komentarze

:)